canlı okey - online okey - düz okey

Okey Oynama Siteleri

Okey Oynama Siteleri

admin     21-05-21     Okey Salonları     Okey Oynama Siteleri     491 Defa Okundu

Okey Oynama Siteleri

Okey Türk toplumları tarafından oldukça sevilen ve tercih edilen bir oyundur. Bu oyun kişi ıstaka ve 2 sahte okey ile birlikte toplamda 106 taş ile oynanır bu oyunda başlangıçta önce taşlar masanın üzerine dökülür ve tek tek karıştırılır ve düzenli bir şekilde kişilerin önüne 5’erli bir şekilde dizilir daha sonra ise zar 2 defa atılır ya da 2 zar atılarak oyunun okey taşı belirlenir ve taşlar dağıtılır. Bu durumda 3 kişide 14 bir kişide ise 15 taş bulunur. Oyuna elinde 15 taş olan kişi başlar ve ortadan taş çekmeden sağındaki kişiye elindeki gereksiz taşlardan bir tanesini atarak oyunu başlatır.

Oyunun temel mantığında 4 farklı renkteki aynı sayıda olan taşların bir araya getirilmesi ya da aynı renk olan ve sıralı olan taşların bir araya getirilmesi ile elde kalan son gereksiz taşın atılması ile elin açılması vardır. Okey oynama siteleri ise bu mantığın daha kolayını sunmaktadır. Bu sitelerde taşlar kolaylıkla dağıtılır ve dizilir oyunculara sadece tuşlara basmak kalmıştır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Okey Nasıl Oynanır? başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2021 - Tüm hakları saklıdır. Okey Oyna, Okey Salonları, Mobil Okey Sitesi - OkeyCemre.Com